BZT52C5V1-E3-08
DigiKeys produktnummer
BZT52C5V1-E3-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
BZT52C5V1-E3-08CT-ND - Remsbit (CT)
BZT52C5V1-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C5V1-E3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 410 mW ±6% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZT52C5V1-E3-08 Modeller
Kategori
Effekt - max
410 mW
Tillv.
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Serie
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 800 mV
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Tolerans
±6%