BZT52C5V1
DigiKeys produktnummer
4878-BZT52C5V1TR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-BZT52C5V1CT-ND - Remsbit (CT)
4878-BZT52C5V1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C5V1
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123F
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123F
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZT52C5V1 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
130 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 1.5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123F
Effekt - max
500 mW