BZT52C5V1
DigiKeys produktnummer
5399-BZT52C5V1TR-ND - Remsa och spole (TR)
5399-BZT52C5V1CT-ND - Remsbit (CT)
5399-BZT52C5V1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C5V1
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 500 mW ±5,88% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5,88%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW