BZT52C36-G3-08 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 4 993
Datablad
I lager: 690
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Microchip Technology
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
I lager: 590
onsemi
NextGen Components
Dioder - zener 36 V 410 mW ±5% Ytmontering SOD-123
SOD 123
BZT52C36-G3-08
DigiKeys produktnummer
BZT52C36-G3-08-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C36-G3-08
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 410MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
87 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 27 V
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Tolerans
±5%
Basproduktens nummer
Effekt - max
410 mW