BZV55C36 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Nexperia USA Inc.
I lager: 8 606
Datablad
Dioder - zener 36 V ±6% Ytmontering DO-213AA
BZV55C36
DigiKeys produktnummer
BZV55C36-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV55C36
Beskrivning
DIODE ZENER 36V DO213AA
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 200 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-175°C
Förpackning
Bulk
Leverantörens enhetsförpackning
DO-213AA
Tolerans
±6%
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 25.2 V