BZT52C36-7-F
DigiKeys produktnummer
BZT52C36-FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZT52C36-FDICT-ND - Remsbit (CT)
BZT52C36-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52C36-7-F
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 500 mW ±6% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZT52C36-7-F Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 25.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms