MBA02040C1201FRP00 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 4 644
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
1.2 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
MBA02040C1201FRP00
DigiKeys produktnummer
BC4943TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBA02040C1201FRP00
Beskrivning
RES 1.2K OHM 1% 0.4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)