MRS16000C1201FCT00 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MRS16000C1201FCT00 |
Beskrivning | RES 1.2K OHM 0.4W 1% AXIAL |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1.2 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Metallfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | MRS16000C1201FCT00 Modeller |
Kategori | Effekt (Watt) |
Tillv. | Sammansättning |
Serie | Temperaturkoefficient ±50ppm/°C |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda |
Resistans | Storlek/dimension Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm) |