MBA02040C1201FCT00 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
1.2 kOhms ±1% 0,4W Hålmonterade resistorer Axiell Automotive AEC-Q200 Metallfilm
MBA02040C1201FCT00
DigiKeys produktnummer
BC3293CT-ND - Remsbit (CT)
BC3293TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MBA02040C1201FCT00
Beskrivning
RES 1.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Detaljerad beskrivning
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,063" x L 0,142" (1,60 x 3,60mm)