MAL225736181E3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
180 µF 400 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1,03Ohm vid 100Hz 5000tim vid 85°C
MAL225736181E3
DigiKeys produktnummer
56-MAL225736181E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL225736181E3
Beskrivning
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Rippelström @ låg frekvens
1.27 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.778 A @ 10 kHz
Impedans
860 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,03Ohm vid 100Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 85°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-85°C