B43634C5187M060
DigiKeys produktnummer
495-B43634C5187M060-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B43634C5187M060
Beskrivning
SNAP-IN 180UF 450V
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
180 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 600mOhm vid 100 Hz 8000tim vid 85°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B43634C5187M060 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
1.34 A @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
920 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
8000tim vid 85°C