B43624C9187M000 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
180 µF 400 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 480mOhm vid 100Hz 8000tim vid 85°C
B43624C9187M000
DigiKeys produktnummer
B43624C9187M000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B43624C9187M000
Beskrivning
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
1.31 A @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
680 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
400 V
Höjd - monterad (max)
1,063" (27,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
480mOhm vid 100Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
8000tim vid 85°C