LM2596S-3.3/NOPB
DigiKeys produktnummer
LM2596S-3.3/NOPB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM2596S-3.3/NOPB
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 3A TO-263-6, D2PAK (5 stift + flik), TO-263BA
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LM2596S-3.3/NOPB Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
40V
Förpackning
Rör
Frekvens - switchande
150kHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångskonfiguration
Positiv
Monteringstyp
Ytmontering
Topologi
Inkapsling/låda
Utgångstyp
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263 (DDPAK-5)
Antal utgångar
1
Basproduktens nummer
Spänning - ingång (min)
4,5V