LM2596S-3.3-EV
DigiKeys produktnummer
5272-LM2596S-3.3-EVTR-ND - Remsa och spole (TR)
5272-LM2596S-3.3-EVCT-ND - Remsbit (CT)
5272-LM2596S-3.3-EVDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM2596S-3.3-EV
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5L
Tillverkarens standardleveranstid
1 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 3A TO-263-6, D2PAK (5 stift + flik), TO-263BA
Kategori
Spänning - ingång (max)
40V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - switchande
150kHz
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)