LM2596S-3.3
LM2596S-3.3
DigiKeys produktnummer
4518-LM2596S-3.3TR-ND - Remsa och spole (TR)
4518-LM2596S-3.3CT-ND - Remsbit (CT)
4518-LM2596S-3.3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM2596S-3.3
Beskrivning
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5L
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Utgång 3A TO-263-6, D2PAK (5 stift + flik), TO-263BA
Kategori
Spänning - ingång (max)
40V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Serie
Ström - utgång
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - switchande
150kHz
Artikelstatus
Aktiv
Synkron likriktare
Nej
Funktion
Step-down
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)