RTH14012 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
I lager: 1 632
Datablad
Ny produkt
Bilden för RTH14012 är inte tillgänglig
RTH14012
DigiKeys produktnummer
1111-RTH14012-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTH14012
Beskrivning
POWER/SIGNAL RELAY 1 FORM C SPDT
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RTH14012 Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
PC-stift
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Rör
Aktiveringsnivå spänning
8,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Monteringstyp
Drifttid
8 ms
Spolspänning
Frånslagstid
6 ms
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontaktklassning (ström)
16 A
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Switchspänning
400VAC - Max..
Godkännande myndighet
CQC, CSA, cURus, VDE
Last - Max. switchning
6400VA
Relätyp
Spolström
33.3 mA
Spolresistans
360 Ohms