CGPT-19/9.5-0-SP
DigiKeys produktnummer
484-CGPT-19/9.5-0-SP-DS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CGPT-19/9.5-0-SP
Beskrivning
HEAT SHRINK 19MM BLK METER
Detaljerad beskrivning
Krimpning Slang, flexibel 0,748" (19,00mm) 2 till 1 Svart Ange antal meter i orderkvantitet
Tillv.
Egenskaper
Kemikaliebeständig, flamsäker, lösningsmedelbeständig
Arbetstemperatur
-40°C-135°C
Krymptemperatur
80°C
Typ
Lagrings-/infrysningstemperatur
32°F-95°F (0°C-35°C)
Spolstorlek
492,1' (150,0m)
Innerdiameter - vid leverans
0,748" (19,00mm)
Innerdiameter - efter krympning
0,375" (9,53mm)
Basproduktens nummer
Väggtjocklek efter krympning
0,029" (0,74mm)