T92S11D22-24
DigiKeys produktnummer
PB491-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T92S11D22-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral Chassimontering
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
30 A
Switchspänning
600VAC - Max..
Spolresistans
350 Ohms
Spolström
70.8 mA