T92S11A22-120
DigiKeys produktnummer
PB597-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T92S11A22-120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 120VAC Spiral Chassimontering
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Tillv.
Spiralisolering
Klass F
Serie
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
12VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
15 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
15 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-55°C-65°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
30 A
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UL, UR, VDE
Switchspänning
600VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
18 000VA
Spolresistans
950 Ohms
Spolström
33.3 mA