RT424024F
RT424024F
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RT424024F
DigiKeys produktnummer
RT424024F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT424024F
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
RT424024F Modeller
Förpackning
Box
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Monteringstyp
Drifttid
8 ms
Spolspänning
Frånslagstid
6 ms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
8 A
Switchspänning
400VAC - Max..
Spolström
14.2 mA
Spolresistans
1.44 kOhms