PRDA-11AYA-120
DigiKeys produktnummer
PB1354-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRDA-11AYA-120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 120VAC Spiral Chassimontering
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Frigöringsnivå spänning
12VAC
Arbetstemperatur
-55°C-45°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Kontaktklassning (ström)
25 A
Switchspänning
600VAC, 125VDC - Nom
Relätyp
Spolström
85 mA
Spolresistans
290 Ohms