KUMP-11D18-24
DigiKeys produktnummer
PB618-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUMP-11D18-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Spiralisolering
Klass B
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
15 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
15 A
Godkännande myndighet
CSA, UR
Switchspänning
277VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
4155VA
Spolresistans
472 Ohms
Spolström
51 mA