KUEP-11D15-24 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
I lager: 68
Datablad
Parametrisk ekvivalent
TE Connectivity
I lager: 0
Datablad
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral För uttag
TE Connectivity Relay Products | Digi-Key Daily
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
KUEP-11D15-24
DigiKeys produktnummer
PB467-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUEP-11D15-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Spiralisolering
Klass B
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
15 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CSA, UR
Switchspänning
150VDC - Max.
Relätyp
Last - Max. switchning
1500VA
Spolresistans
320 Ohms
Spolström
75 mA