K10P-11D55-24 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Omron Automation and Safety
I lager: 11 307
Datablad
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral Genomgående hål
K10P-11D55-24
K10P-11D55-24
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
K10P-11D55-24
DigiKeys produktnummer
PB328-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K10P-11D55-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
K10P-11D55-24 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
15 A
Switchspänning
120VAC - Nom
Relätyp
Spolström
37 mA
Spolresistans
650 Ohms