27ESB103MMF50N
DigiKeys produktnummer
27ESB103MMF50N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
27ESB103MMF50N
Beskrivning
POT 10K OHM 1/5W CARBON LOG
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 2 sektion Logaritmisk Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,2W, 1/5W Lödögla
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
27ESB103MMF50N Modeller
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Tillverkare
TE Connectivity Passive Product
Temperaturkoefficient
0.05
Serie
Rotation
300°
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
10k
Styrdonstyp
Med plan
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
1,969" (50,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Styrdonsdiameter
0,250" (6,35mm)
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Panelfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,992" x 0,803" (25,20mm x 20,40mm)