23ESA223MMF50NF
DigiKeys produktnummer
A105782-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
23ESA223MMF50NF
Beskrivning
POT 22K OHM 0.4W CARBON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,4W Lödögla
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Tillverkare
TE Connectivity Passive Product
Temperaturkoefficient
0.05
Serie
Rotation
300°
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Resistans (Ohm)
22k
Styrdonstyp
Med plan
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
1,969" (50,00mm)
Effekt (Watt)
0,4W
Styrdonsdiameter
0,250" (6,35mm)
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Panelfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,992" x 0,717" (25,20mm x 18,20mm)