LEV100A5ANG
DigiKeys produktnummer
A101164-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LEV100A5ANG
Beskrivning
RELAY CONTACTOR SPST 100A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NO (DM) (1 Form X) 100 A 24VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Termineringstyp
Stift
Tillverkare
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Aktiveringsnivå spänning
16VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
25 ms
Monteringstyp
Chassimontering
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
24VDC
Spolström
250 mA
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Spoleffekt
6W
Kontaktklassning (ström)
100 A
Spolresistans
96Ohm
Switchspänning
900VDC - Max.