KCS03X024EAAA är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TE Connectivity
I lager: 0
Datablad
Kontaktorer SPST-NO (DM) (1 Form X) 600 A 24VDC Spolar Chassimontering
TE Connectivity KILOVAC KCS Series | Digi-Key Daily
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
KCS03X024EAAA
DigiKeys produktnummer
A124440-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KCS03X024EAAA
Beskrivning
RELAY CONTACTOR SPST 600A 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Termineringstyp
Bult, trådledare
Tillverkare
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Aktiveringsnivå spänning
16VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
10VDC
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Chassimontering
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
24VDC
Spolström
230 mA
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Spoleffekt
5,5W
Kontaktklassning (ström)
600 A
Spolresistans
120Ohm
Switchspänning
600VDC - Max.