KCS03X012EAAA
DigiKeys produktnummer
A126181-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KCS03X012EAAA
Beskrivning
RELAY CONTACTOR SPST 600A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NO (DM) (1 Form X) 600 A 12VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Termineringstyp
Bult, trådledare
Tillverkare
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
5VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Chassimontering
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
12VDC
Spolström
255 mA
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Spoleffekt
3W
Kontaktklassning (ström)
600 A
Spolresistans
47Ohm
Switchspänning
600VDC - Max.