JMSCD-18XP
DigiKeys produktnummer
JMSCD-18XP-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMSCD-18XP
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 18V
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillverkare
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Tätningsklassning
Tätad - hermetiskt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9,8VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
0,92VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
4 ms
Monteringstyp
Genomgående hål
Frånslagstid
7.5 ms
Spolspänning
18VDC
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverpalladium (AgPd), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
1 A
Relätyp
General Purpose
Switchspänning
115VAC, 28VDC - Max..
Grad
Military
Last - Max. switchning
115VA, 28W
Godkännande
MIL-R-39016/16
Spolström
11.3 mA
Spolresistans
1600 Ohms