JMSC-12XPS | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | JMSC-12XPS-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | JMSC-12XPS |
Beskrivning | RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V |
Tillverkarens standardleveranstid | 36 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | General Purpose Relä DPDT (2 Form C) Genomgående hål |
Datablad | Datablad |
Kategori | Termineringstyp PC-stift |
Tillverkare TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine | Tätningsklassning Tätad - hermetiskt |
Serie | Aktiveringsnivå spänning 7VDC |
Förpackning Bulk | Frigöringsnivå spänning 0,64VDC |
Artikelstatus Aktiv | Drifttid 4 ms |
Monteringstyp Genomgående hål | Frånslagstid 2 ms |
Spolspänning 12VDC | Arbetstemperatur -65°C-125°C |
Kontaktform DPDT (2 Form C) | Kontaktmaterial Silverpalladium (AgPd), guld (Au) |
Kontaktklassning (ström) 1 A | Relätyp General Purpose |
Switchspänning 115VAC, 28VDC - Max.. | Grad Military |
Last - Max. switchning 115VA, 28W | Godkännande MIL-R-39016/11 |
Spolström 14.1 mA | Spolresistans 850 Ohms |