HMB1201G01L
DigiKeys produktnummer
HMB1201G01L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HMB1201G01L
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
51 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillverkare
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Tätningsklassning
Tätad - hermetiskt
Serie
Aktiveringsnivå spänning
7,2VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
0,7VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
5 ms
Monteringstyp
Genomgående hål
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
12VDC
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
2 A
Relätyp
General Purpose
Spolström
75 mA
Spolresistans
160 Ohms