FK18X7S2A104KR020
DigiKeys produktnummer
445-FK18X7S2A104KR020-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FK18X7S2A104KR020
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V X7S RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7S Radial
EDA-/CAD-modeller
FK18X7S2A104KR020 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,098" (4,00 x 2,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)