FG22X7R2E334KNT06
DigiKeys produktnummer
445-173322-1-ND - Remsbit (CT)
445-173322-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FG22X7R2E334KNT06
Beskrivning
CAP CER 0.33UF 250V X7R RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.33 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FG22X7R2E334KNT06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,177" (7,50 x 4,50mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)