FA22X7R2E334KNU00
DigiKeys produktnummer
445-181130-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA22X7R2E334KNU00
Beskrivning
CAP CER 0.33UF 250V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.33 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
FA22X7R2E334KNU00 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,177" (7,50 x 4,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)