FA26C0G2A104JRU06
DigiKeys produktnummer
445-175399-1-ND - Remsbit (CT)
445-175399-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA26C0G2A104JRU06
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 RAD
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FA26C0G2A104JRU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,138" (5,50 x 3,50mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)