FA22NP02E104JRU06
DigiKeys produktnummer
445-174951-1-ND - Remsbit (CT)
445-174951-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA22NP02E104JRU06
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 250V NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FA22NP02E104JRU06 Modeller
Kategori
Egenskaper
Hög temperatur
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,177" (7,50 x 4,50mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Ledartyp
Formade ledningar - veckade
Arbetstemperatur
-55°C-150°C