FA22C0G2A104JNU06
DigiKeys produktnummer
445-180596-1-ND - Remsbit (CT)
445-180596-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FA22C0G2A104JNU06
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V C0G RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
FA22C0G2A104JNU06 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,177" (7,50 x 4,50mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,50mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)