C3216X5R1H105K160AA
DigiKeys produktnummer
445-4044-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-4044-1-ND - Remsbit (CT)
445-4044-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C3216X5R1H105K160AA
Beskrivning
CAP CER 1UF 50V X5R 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C3216X5R1H105K160AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)