C3216X5R2A105K160AA
DigiKeys produktnummer
445-14705-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-14705-1-ND - Remsbit (CT)
445-14705-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C3216X5R2A105K160AA
Beskrivning
CAP CER 1UF 100V X5R 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C3216X5R2A105K160AA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)