12061D105KAT2A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 753
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Taiyo Yuden
I lager: 2 147
Datablad
Taiyo Yuden
I lager: 0
1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X5R 1206 (metrisk 3216)
12061D105KAT2A
DigiKeys produktnummer
478-12061D105KAT2ATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
12061D105KAT2A
Beskrivning
CAP CER 1UF 100V X5R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
12061D105KAT2A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,070" (1,78mm)