I7C2W020A120V-0C1-R
DigiKeys produktnummer
285-I7C2W020A120V-0C1-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
I7C2W020A120V-0C1-R
Beskrivning
DC DC CONVERTER 8-24V 300W
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 8-24V 20A 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
I7C2W020A120V-0C1-R Modeller
Egenskaper
Justerbar utgång, basplatta, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Box
Effektivitet
97%
Storlek/dimension
L 1,45" x B 1,34" x H 0,59" (36,8 x 34,0 x 15,0mm)
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE, UKCA
Ström - utgång (max)
20A
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Effekt (Watt)
480 W