I7C2W020A120V-0F3-R
DigiKeys produktnummer
285-I7C2W020A120V-0F3-R-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
I7C2W020A120V-0F3-R
Beskrivning
DC DC CONVERTER 8-24V 300W
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 8-24V 20A 9V - 36V Ingång
EDA-/CAD-modeller
I7C2W020A120V-0F3-R Modeller
Egenskaper
Justerbar utgång, kylare, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Effektivitet
97%
Storlek/dimension
L 1,45" x B 1,34" x H 0,98" (36,8 x 34,0 x 24,9mm)
Spänning - ingång (min)
9V
Spänning - ingång (max)
36V
Ström - utgång (max)
20A
Effekt (Watt)
480 W