CGJ4C2C0G1H561J060AA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CGJ4C2C0G1H561J060AA |
Beskrivning | CAP CER 560PF 50V C0G 0805 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 560 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CGJ4C2C0G1H561J060AA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Klassificeringar AEC-Q200 |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Föråldrad | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Tolerans ±5% | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,030" (0,75mm) |