08055A561J4T2A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Direkt
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Direkt
YAGEO
TDK
I lager: 88
Murata Electronics
Uppgradering
Knowles Syfer
560 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
08055A561J4T2A
DigiKeys produktnummer
478-KAM21BCG1H561JTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08055A561J4T2A
Beskrivning
CAP CER 560PF 50V NP0 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
08055A561J4T2A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)