GCM2165C1H561JA16D är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
560 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
GCM2165C1H561JA16D
DigiKeys produktnummer
GCM2165C1H561JA16D-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM2165C1H561JA16D
Beskrivning
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
GCM2165C1H561JA16D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,028" (0,70mm)