CEU4J2X7R2A152K125AE
DigiKeys produktnummer
445-12036-2-ND - Remsa och spole (TR)
445-12036-1-ND - Remsbit (CT)
445-12036-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CEU4J2X7R2A152K125AE
Beskrivning
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1500 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CEU4J2X7R2A152K125AE Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,059" (1,50mm)