0805Y1000152KET är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Similar
Similar
Direkt
TDK
KEMET
I lager: 546
1500 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y1000152KET
DigiKeys produktnummer
0805Y1000152KET-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805Y1000152KET
Beskrivning
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805Y1000152KET Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)