0805Y1000152JAT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Similar
Similar
KEMET
I lager: 546
1500 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y1000152JAT
DigiKeys produktnummer
0805Y1000152JAT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805Y1000152JAT
Beskrivning
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805Y1000152JAT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)