08051C152K4Z2A
DigiKeys produktnummer
478-KAF21BR72A152KTTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KAF21BR72A152KTCT-ND - Remsbit (CT)
478-KAF21BR72A152KTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08051C152K4Z2A
Beskrivning
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1500 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
08051C152K4Z2A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)